Чорнухинський дошкільний навчальний заклад "Берізка" (ясла-садок) загального розвитку комунальної власності

Навіщо садочку психолог?

Завдання психолога в ДНЗ - створення психологічних умов для розвитку дошкільнят , надання психологічної підтримки та допомоги дітям , педагогам і батькам. Особливий акцент психолог робить на роботу з педагогами та батьками , що відповідають за дітей , так як саме в сім'ї мають вирішальний вплив на розвиток, формування характерологічних особливостей дошкільнят .

Психологія в освітньому закладі має 3 напрямки - це робота з дітьми , робота з батьками і робота з колективом . Кожне з цих напрямків складається з психодіагностики , психокорекції та психопрофілактики .

Напрямки діяльності педагога-психолога у ДНЗ:

Психологічна діагностика.
Основна мета психодіагностики - виявлення умов, що перешкоджають повноцінному розвитку і становленню особистості дитини-дошкільника. Предметом психодіагностики є індивідуально-вікові особливості дітей, причини порушень і відхилень у їх психічному стані. Діагностичне обстеження проводиться і після проведення корекційно-розвивальної роботи для відстеження її результатів.

Корекційно-розвиваюча робота включає в себе індивідуальні розвиваючі і психокорекційні заняття.

Психологічне просвітництво і психологічна профілактика.

Психологічне освіта батьків і педагогів носить профілактичний , тобто застережливий характер. Основним засобом профілактики відносин у розвитку дітей служить інформованість батьків , підвищення їх психолого -педагогічної культури . З цією метою психологом ДНЗ проводяться тематичні бесіди та групові консультації з педагогами та батьками. Також психолог піклується про створення психологічно сприятливого клімату в ДНЗ. Особливу увагу приділяється стилю взаємодії дорослих і дітей. Важливим є і вивчення особливостей взаємодії в колективі співробітників.

Психологічне консультування.

Психологічне консультування в ДНЗ проводиться з вихователями та батьками з приводу проблем дитини, особливостей його розвитку.

Психологічна підтримка діяльності ДНЗ.

У рамках даного напрямку психолог надає допомогу в побудові системи управління колективом ДНЗ, у вирішенні конфліктів , при необхідності кадрових перестановок .

Які бувають найпоширеніші помилки при зверненні до психолога в освітньому закладі ? Психолог в освітній установі в першу чергу займається проблемами , пов'язаними з навчанням : пам'яттю , увагою. Дослідження особистості , характеру проводиться тільки у світлі впливу даних особливостей дитини на процес навчання і спілкування з однолітками і педагогами.

Батьки часто не можуть чітко сформувати проблему. Психолог - не подружка , з якою можна довго розмовляти про своїх теперішніх та недовірливих побоюваннях . До лікаря ми звертаємося з цілком конкретною проблемою: болить горло , висока температура. І психолог чекає чіткого формулювання : не може вивчити вірш , неуважний , лінується , Плаксій.

Дуже важко буває працювати з батьками , які занадто багато чого хочуть від дитини. Тут варто пояснити батькам , що дитина не завжди може повторить їх шлях , їх здібності, що ніяких психічних відхилень у дитини немає , просто він - інший!

Батьки , діти яких проходять психологічне тестування , часто хвилюються , що результати стануть відомі іншим батькам . Одна з етичних професійних норм психологів , одна з їхніх заповідей - це конфіденційність . Ніяких імен. Вся інформація за результатами психологічного тестування дитини передається батькам у надрукованому вигляді або в усній формі при індивідуальній бесіді .